ΦΟΡΑΜΕ: strapless top,baggy jeans και μποτάκια

Oλυμπιακοί Αγώνες: Το πρώτο χρυσό μετάλλιο για την Ελλάδα

Από τον Στέφανο Ντούσκο.

newsroom must

Ο Στέφανος Ντούσκος έγραψε ιστορία, καθώς κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο και έκανε περήφανη και χαρούμενη όλη την Ελλάδα.

Ο Έλληνας κωπηλάτης ήταν ασυναγώνιστος στο μονό σκιφ των Ανδρών και έφτασε στη μεγάλη νίκη. Φανερά ικανοποιημένος και συγκινημένος, ο Στέφανος Ντούσκος παρέλαβε το χρυσό μετάλλιο από τον πρόεδρο της ΕΟΕ, Σπύρο Καπράλο και εν συνεχεία άκουσε τον εθνικό ύμνο.

Ο Στέφανος Ντούσκος μετά από μία εκπληκτική κούρσα κατέκτησε την 1η θέση στο μονό σκιφ πετυχαίνοντας παράλληλα και Ολυμπιακό ρεκόρ.

Ο Έλληνας πρωταθλητής πέρασε τα 500 μέτρα στην 4η θέση, αλλά στην συνέχεια ανέβασε τον ρυθμό του και βρέθηκε πρώτος στα 1000 μέτρα της κούρσας.

Ο Στέφανος Ντούσκος συνέχισε την πρώτη θέση και στα 1500 μέτρα, κάνοντας την υπερπροσπάθεια να μείνει σε αυτή την θέση στα τελευταία 500 μέτρα.

Τελικά ο Έλληνας πρωταθλητής παρά την πίεση που δέχθηκε από τους αντιπάλους του άντεξε, κατακτώντας την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο.

Αυτό ήταν το πρώτο χρυσό μετάλλιο για την Ελλάδα στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.

NEWS: Τελευταία Ενημέρωση